Hakkımda

1998 yılında Peyzaj Mimarlığı bölümüne girerken biri bana 'ya hiç uğraşma ileride otomobillere ve motorsporlarına takılıp kalacaksın' dese inanır mıydım acaba? Sanmıyorum... Ama işte bu böyle bir zehir ne yazık ki. 2002 yılındaki mezuniyetimin ardından İTÜ'de uzun süren (5 yıl) yüksek lisansım esnasında Autocar dergisinde haber editörü olarak çalışmaya başlamamla medyaya girmiş bulundum ve bir daha da çıkamadım. 

Yüksek lisans bitişiyle birlikte askerliğin ne demek olduğunu anladım, 1 yıl sonra gelince kendimi yeniden mesleğime verip çalışmaya başladım ama otomobiller bana sürekli göz kırptı ve aklımı çeldiler! Yani tüm suçlu onlar!

'Yok' dedim, 'böyle olmayacak.' Çıktım oradan, zaten o esnada Autocar ve Evo devam ediyordu. Ardından Otohaber, F1 Racing ve Car dergileri geldi. Bu arada Autocar'da başladığım F1 yarış yorumlarım yazı anlamında gelişti, gelişti ve artık bu konuda sadece yazı olarak tatmin olmadığımı anladım. Bilgimi daha fazla insana aktarmalıydım. Böylece TRT'de F1 yorumlamaya başladım.


Şimdilik Evo dergisinin (telifli) İngilizce çevirilerinin yanında, köşe yazarı olarak görev yapıyorum ve çeşitli test yazıları yazıyorum. Autocar'da telifli olarak çevirmenlik ve test yazıları yazmamın yanısıra, CAR'ın tüm İngilizce çevirileri yine benden geçiyor, F1 Racing'de de çevirmenlik yapıyorum.

Bunların dışında http://www.ajansotomobil.com/, http://www.turkiyef1.com/ ve www.i-motoring.com sitelerinde de köşe yazarıyım. Klasik Amerikan otomobilleri, F1'le birlikte en büyük merakım, iyi bir die-cast koleksiyonum ve oldukça geniş bir motorsporları videosu arşivim var...

Blog mu nereden çıktı? Çok basit: Çok otomobil kullanmaktan! Bilgi ve deneyimleri insanlara aktarma ihtiyacı yine... Ben kullanıp yazıyorum ve bunları sizlerle paylaşıyorum, bu kadar basit.

Bir yandan da 1991 yılından beri davul çalıyorum ve profesyonel anlamda müzisyenlik yapıyorum. Hediye Güven'in davulcusu olarak aktif halde sektörde yer alıyorum. Müziğim için www.myspace.com/hedikedi adresini tıklayabilirsiniz. 

Müzik ve otomobiller! İşte benim hayatımın tanımı için iki basit kelime. Basit ama anlamı büyük, yaşattıkları, hissettirdikleri çok derin...
 Okuyan değil yazan, dinleyen değil çalan biri olmanın peşindeyim...
 Umarım yazılarımı beğenir, müziğimi dinlersiniz...
Berk Sarıoğlu

İletişim için: autochronicles@gmail.com